Tag: куче

Препораки

Имате куче? Ништо освен ова не смеете да му давате да јаде

Ако имате милениче и ви е како член на семејството, тогаш треба да внимавате што му давате да јаде. Иако сите сме нависнати да им даваме се на кучињата кога тажно ќе не погледнат, постои листа на намирници, овошје и зеленчук кои смеат да ги јадат и кои никако ен […]

Забава

ФОТО: Фотографија од кафуле ги згреа срцата на сите

Ако нешто може да ги стопи мразот и срцата тоа е човечката великодушност. Имено, оваа фотка кружи низ Интернет и и на ладното време ги стопли срцата на многумина.Ова кученце кое било пуштено во кафуле во Белград за да се згрее ја крие целата благодарност во својот поглед. Не залудно се […]

Повеќе

ВИДЕО: Како изгледа масажа за кучиња – Дали на Македонија и фали ваков салон?

Ширум светот постојат голем број на салони каде се нуди услуга – масажа на кучиња. Дел од сопствениците на овие домашни миленичиња велат дека ваквите масажи ги практикуваат бидејќи се добри за здравјето и негата на животните. Овој тип на масажи во просек чинат помеѓу 35 и 50 долари. Неодамна […]

Забава

ВИДЕО: Човековата глупост нема граници – Го офарбале кучето за да личи на Покемон

Играта Покемон Гоу го полуде целиот свет, а заради неа луѓето се спремни да направат сешто. Неколку деца веќе страдаа на улиците бркајќи покемони, а покрај тоа лудилото продолжува. Сопственици на едно куче покажаа колку одлепиле по играта кога своето милениче го обоија со жолта боја, за да личи на […]