Tag: кулен

Главни јадења

Проја со кулен и сирење: Гурмански залаци на кои нема да им одолеете

Пикантна, вкусна и совршена за доручек или вечера. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото […]

Предјадења

Пиперки со кулен и кајмак – Рецепт со кој ќе ги приготвите за 10 минути

Предјадење кое брзо се приготвува, а вкусот е фантастичен! Добар апетит! Повеќе рецепти со производите на Пекабеско погледнете ТУКА Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Главни јадења, Предјадења

Вкусно предјадење готово за 10 минути: Пиперки полнети со кајмак и кулен

Ова феноменално предјадење можете да го сервирате и како додаток на главното јадење. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои […]

Видео, Главни јадења

Ружи со сирење и кулен (Видео)

Меки и вкусни ружи со сирење и кулен… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот […]

Предјадења

Појадок за брзо време: Гибаница со сирење и кулен

Направете вкусна гибаница со сирење и кулен.   Повеќе на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Видео, Главни јадења

Домашни солени полжавчиња со сирење и кулен (Видео)

Фантастичен рецепт за домашно печиво! Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче […]

Предјадења

Дупло полнети стапчиња со кулен и кашкавал – тесто кое се топи

Направете навистина вкусен појадок со двоен фил. Се става и надвор и внатре.       Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадок за 15 минути – заборавен а толку вкусен Солена торта со палачинки Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок […]

Деликатеси, Предјадења

Топено сирење – Рецепт со кој ќе го приготвите како во ресторан

Ви се најавија гости, а немате доволно време да приготвите нешто вкусно? Ние ви предлагаме совршен рецепт за топено сирење од кои сите ќе бидат задоволни. Рецептот ни го испраќа Сања. Оваа доза е доволна за три мали земјени садови. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Бујурди – топено сирење […]

Видео, Предјадења

Дупло полнети лиснати стапчиња со кашкавал и кулен!

Очекувате гости, а не знаете какво мезе да им направите? Еве предлог рецепт – вкусни полнети листнати стапчиња со кашкавал и кулен. Брзо се прават, а уште побрзо се јадат! Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на Милица Михаиловиќ: Повеќе вести на Готви.мк: Цезар салата + 2 рецепта […]

Главни јадења, Деликатеси, Препораки

Пица со кулен, сланина и феферонки – Новиот омилен пикантен деликатес

„Дoждливиот викенд секoгaш е пoубaв сo вкуснo нaпрaвенa пицa“, вели Ангела Велинова која ни го испраќа овој одличен рецепт за пикантна пица во која ќе уживате со вашите најблиски. Навистина одлично изгледа и ја има Gotvi.mk препораката. И уживанцијата може да започне 🙂  Поврзани рецепти на Gotvi.mk Детски роденден? Еве […]