Tag: кубанки

Предјадења

Кубанки – пециво кое ќе трчате да го направите пак, 62 од една смеса

Направете вкусно и топло пециво со име Кубанки, веднаш ќе ги снема од трпеза. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет […]