Tag: крцка

Предјадења

Точни состојки и мерки за највкусна пита – Крцка горе, внатре мека

Постојат финеси за правење на пита кои ќе овозможат да биде мека внатре, а крцкава горе. Нема ништо поубаво од домашно замесена пита, без разлика дали со спанаќ, сирење, праз,кисела зелка, тиква, јаболки…За совршена пита ви требаат неколку намирници. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете […]

Meat, Tips & Tricks

Вака кората на пилето ќе крцка – Трик за вкусно и сочно месо

Има начин како пилешкото кое го печете да има убава кора горе, a внатре да остане меко и вкусно. Ставете му малку лимонов сок разреден со вода врз него во плехот каде ќе го печете. Вака кората ќе крцка, а внатрешноста ќе биде мека. Повеќе вести на Готви.мк Дињата е […]