Tag: крцкаво

Meat, Tips & Tricks

Пилешкото ќе има крцкава кожа – Само ставете го ова при печењето

Сите сакаме пилешко месо, а ние ви носиме трик как ода има крцкава кожа. Пилешкото ќе биде крцкаво ако при печењето го полиете со лимонов сок разреден со вода.Вантре ќе биде меко. Добар апетит! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – […]

Meat, Tips & Tricks

Прженото пилешко не го ставајте во чинија – Трик за да биде крцкаво

Има супер трик како пилешкото месо да остане крцкаво и вкусно. Ако пржите пилешко печените парчиња не ги ставајте на чинија. Ставете го на метални решетки и ќе биде крцкаво и вкусно. Пробајте го трикот следен пат. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги […]

Предјадења

Леб од вашата рерна, кората е посебна – ваков не сте јаделе

Направете леб со посебно крцкава кора. Ваков не сте јаделе. Повеќе рецепти на Готви.мк: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја      

Tips & Tricks, Предјадења

За питата сеогаш да ви е крцкава од надвор, мека внатре – рецепт кој ретко ќе ви го дадат

За било која пита со готови кори да биде крцкава и вкусна, потребно е да ја знаете тајната за преливот за пити, со кој секоја пита е фантастична. Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Пржена пита деликатес Топли и ароматични триаголници со кашкавал Појадок за 20 минути – Пица мафини Само матите […]

Главни јадења, Деликатеси

Полнет пилешки стек – Не сте јаделе одамна вака сочно месо

Направете крцкав и вкусен полнет пилешки стек. Овој рецепт брзо и лесно се прави – еве како: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Руски гулаш со најкремаст сос Сочно месо во сос Црвен сос во шампињони Сочни шницли во сос од кромид Тартар сос Кременадли во ајвар сос Пикантно пилешко во […]

Видео, Деликатеси

ПРЕЛИВ ЗА ПИТА – ако сакате пита како од пекара, тајната е откриена!

Направете совршен прелив за пита, со која тестото ќе има неодолив шмек и ќе биде крцкаво и вкусно. Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете […]

Видео, Деликатеси

ВИДЕО: Крцкаво задоволство – вакви компири не сте јаделе

Компири, малку ванила и добивате деликатес. Направете нешто крцкаво и вкусно. Повеќе на Готви.мк: БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги […]

Предјадења

Турски лепињи за брз појадок – топло, крцкаво и вкусно

Меки, топли, со опојна миризба. Направете супер појадок кој сите ќе ги собере на маса. Одлично оди со јогурт.         Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса 10 „убијци“ на вишокот калории Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт […]

Видео, Повеќе

ВИДЕО: Јавете им се на пријателите со радосна вест – направете крцкав чипс

Направете вкусен крцкав солен чипс во вашата кујна со неколку компири. Ова е совршен начин да бдиете омилени во друштвото.Вашите пријатели секогаш ќе сакаат да ви доаѓаат на гости. Еве како да го спремите крцкавото и солено задоволство…   Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: […]

Главни јадења

Крцкав компир во кари – омиленото јадење со нов вкус

 Иако често знаеме да направиме пилешко во кари, верувајте, овој здрав зачин може да го комбинирате и со компири и да добиете неверојатно добар вкус. Еве што ви е потребно за нов специјалитет во кујната: Повеќе вести на Готви.мк Шпагети „Карбонара”: Одличен ручек за љубителите на италијанската кујна Свежа салата […]