Tag: крцкава

Meat, Tips & Tricks

Трик за највкусно печено пиле: Горе кожата крцка, внатре меко

Ако планирате да печете цело пиле, ставете му сол и држете го во ладилник еден ден непокриено. Кожата ќе се исуши и ќе биде крцкава и вкусна, а пилето внатре меко. Извадете го еден час пред печење. Добар апетит! Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 […]

Главни јадења

Крцкава мусака без компир и месо – прсти ќе излижете од овој деликатес

Направете вкусно јадење со брокула. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство