Tag: круѓи

Препораки

Најголемата грешка кога јадеме круши – Вака ни штети

Крушата е многу здраво и вкусно овошје но никако не треба да правите грешка со неа и да ја јадете на празен стомак. Имено, таа има влакна кои делуваат на слузокожата на желудникот, па оние со осетлив желудник не треба да ја јадат. Повеќе поврзани вести на Готви.мк Ќе ве […]