Tag: круна погача

Видео, Главни јадења

Ќе ве освои на првиот залак: Полнета круна погача (ВИДЕО)

Нема ништо поубаво од мирисот на домашно печиво… Ако сакате на домашните и на гостите да им подготвите нешто посебно убаво и вкусно, оваа погача е вистинскиот избор: Деталите за подготовка на оваа погача погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе рецепти на Готви.мк: Рецепт за вистински пица […]