Tag: кругче

Tips & Tricks

Ставете кругче лимон на исечено авокадо – Супер трик

Ако сакате авокадото подолго време да биде свежо, се што ви треба е мал трик. Ставете тенко кругче лимон на авокадото, и така исечениот дел нема брзо да се исуши. Обидете се. Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи […]