Tag: кремпита

Десерти

Кремпита торта со вишни: Засладете го летото со совршен десерт

Фантастичен десерт, ќе го правите често! Уживајте! Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани – Палачинки кватро салами Посно: Палачинки без зејтин Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Неодоливо вкусна: Домашна торта […]

Видео, Десерти

Без готвење, без печење: Лажни кремпити готови за десет минути

Вкусот ќе ве воодушеви, а подготовката ќе ви одземе само 10 минути. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од […]

Видео, Десерти

Рецепт за совршена кремпита

Едноставна подготовка за совршена кремпита! На 1 жолчка оди по 1 лажица млеко, масло и брашно. На 1 белка одат 3 лажици шеќер. Начинот на подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Ариева кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: […]

Видео, Десерти

Неодолива кремпита – се топи во уста

Неодолива кремпита по едноставен рецепт… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете […]

Видео, Десерти

Мека кремпита: Калоричен десерт за утеха

Богат и кремаст колач, одлично оди со шолја домашно кафе… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог […]

Видео, Десерти

Кремпита: Кралица на кремастите десерти (Видео рецепт)

Одличен рецепт за сите љубители на кремасти десерти! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со […]

Десерти

Брза кремпита

Брза и неодолива кремпита – ќе бидете воодушевени! Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до […]

Десерти

Лесен десерт, одличен рецепт – Највкусна кремпита

Направете вкусна кремпита која е најкремавата која сте ја пробале до сега. Ова е рецептот за неа: Уживајте во овој неодолив вкус 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Не ви требаат вага и миксер – кокос колач Мешате, растопувате и имате десерт: Кокос триаголници Бомбици со кокос Кремасти колачи со кокос Трилече – […]

Видео, Десерти

Најкремастиот десерт: Печени кремпити од рерна (Видео)

Се подготвуваат малку поинаку од обично, но вкусот е еднакво феноменален, сочен и кремаст. Уверете се! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно […]

Десерти

Здрава кремпита – десерт за спортисти

Овој рецепт за кремпита е одличен за спортисти бидејќи содржи квалитетни аминокиселини и јаглехидрати, а идеален е и за лица кои не консумираат млеко. Послужете и уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно […]