Tag: кременадли

Главни јадења

Вкусни кременадли – оригинален рецепт за меко месо

Вкусни кременадли, ќе ги правите постојано! Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Сакате совршено пржени јајца? ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца Ги чувате јајцата на вратата од фрижидерот? ВИДЕО: Ова се прави […]

Видео, Главни јадења

Рецепт за најсочните кременадли

Послужете ги со прилог и салата по желба. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Meat

Кременадли во сенф и балсамико – Вкусна маринада на сочно месо

Кременадли со вкусна маринада.   Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брза похована даска кога ќе се најават гости ФОТО: Традиционална македонска даска Омилената даска за мацкање на Влатко Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Брзо мезе за ненајавени гости Највкусни интегрални грисини Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус  

Главни јадења

Сочни кременадли со сланина и компири

Вкусен ручек, брза подготовка… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и […]

Главни јадења

Карамелизирани кременадли: Вкусен ручек за целото семејство

Подгответе вкусен ручек кој сите ќе го обожаваат! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет […]

Главни јадења

Меки и сочни кременадли и крокети од зеленчук

Сочни кременадли и топчиња од зеленчук – одлична комбинација. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи […]

Главни јадења

Гурмански ручек: Кременадли со компир

Ви донесуваме одличен рецепт за гурмански ручек. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас […]

Meat, Tips & Tricks

Додадете само две намирници – Трик за највкусни поховани шницли и кременадли

Има начин похованите шницли и кременадли да бидат повкусни со еден трик. Имено, се што треба е да ставите во смесата со јајце истолчен лук и босилек. Ќе бидат превкусни и ароматични. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе […]

Видео, Главни јадења

Рецепт за совршено сочни кременадли: Маринадата ги прави да се топат во уста

Вака подготвените кременадли можете да ги испечете на тава или на скара. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за […]

Meat, Tips & Tricks

Грешки при правењето кременадли – Вака губат сочност и вкус

Ако сакате сочни и меки кременадли тогаш внимавајте на оваа грешка. Иако сите сакаме месо без коски, бидејќи така е попрактично, сепак треба месото да се спрема токму со коска. Така се прави по споро, но е посочно. Коската додава по убав вкус. Кога ќе го извадите месото од ладилник […]