Tag: кремав

Главни јадења

Деликатес на трпеза: Кремав компир од рерна

Направете лесен ручек со компир кој е кремав и се топи. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко Пилешко во кари сос Пилешко со паста и песто сос Одличен […]

Pastes

Тестенини во кремав сос готови за 20 минути

Направете вкусни тестенини кои веднаш ќе ги снема од масата.   Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно […]

Десерти

Брзо и без печење: Кремав монте колач

Брз и кремав Монте колач кој ќе ве освои од прва, па често ќе го правите.   Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за […]

Главни јадења

Кремав ориз со павлака и печурки

Направете вкусен и кремав ориз со павлака. Ова е рецептот: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Посна чорба со ориз Вкусна крем чорба од ориз Постои еден трик за да не се згусне оризот Пита со ориз и праз Направете кремава ориз салата Салата од ориз и колбас  

Pastes

Економичен ручек кој брзо се прави: Макарони со кремав сос

Едноставно и брзо, а навистина сочно. Ако сакате ваква комбинација тогаш за вас е овој едноставен рецепт за макарони со превкусен сос од печурки. Не само што е вкусно, туку е и економично и не троши многу време. Добро е и за оние кои не јадат месо.   Повеќе рецепти […]

Meat

Тече павлака, се топи кашкавал: Пилешко во кремав сос

Вкусно месо со кремав сос за сите сетила. Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо    

Десерти

Десерт на неделата: Брз и кремав Тоблероне колач – повкусен и од оригиналот

Направете посебно Тоблероне какво што немате јадено до сега. Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до […]

Главни јадења

Запечен млад компир со кремав сос – највкусен рецепт за компир

Направете вкусен запечен ручек со неодолива арома од рерна. Повеќе вести на Готви.мк: Млади компири со сенф и пиво Кремав компир во тепсија Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен […]

Главни јадења

Повкусно од мусака: Кремав компир во тепсија

Нешто повкусно и од мусака, превкусен деликатес со компири.Ова е рецептот: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи […]

Десерти

Без неред во кујната, стоење на нозе и печење: Брз кремав колач

Направете вкусен колач со бисквити и банани. Навистина е лесен, кремав и совршен.       Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за […]