Tag: кревет

Препораки

Мажите стануваат ѕверови во кревет со оваа намирница – никогаш не сте се сетиле на неа

Иако многумина не го поврзуваат со сексот и со намирниците кои веднаш асоцираат на него, верувале или не, целерот е најмоќниот афродизијак. На Грците во минатото им бил симбол на славењето, а познато е дека е многу здрав, полн со витамини и спречува многу болести. Делува за бубрезите, подобра циркулација, […]

Tips & Tricks

Македонците знаат што пијат: Со овој пијалок бидете ѕвер во кревет

Кој вели дека треба да се консумира виски, за да ни паднат предрасудите и да бидеме отворени во кревет.Верувале или не, пијалокот кој е најпопуларен и во Македонија и на Балканот, не прави ѕверови во кревет. Ракијата е особено важна за мажите кои што страдаат од чест проблем со прераната […]

Tips & Tricks

Помоќен од вијагра и афродизијак: Две состојки за да бидете ѕвер во кревет

Ако сакате да бидете ѕвер во креветот, не ви треба ништо друго освен две евтини намирници кои дома сите ги имаме.Ви требаат 30 грама суво грозје и 20 милилитри млеко. Добро искиснете го грозјето и сварете го со млекото. Пијте го ова три пати дневно и постепено смесата појачувајте ја […]

Забава

ФОТО: Со кого го дели креветот Гоца Тржан?

Познатата пејачка Гоца Тржан на Инстаграм објави фотографија покаживајќи со кого го дели својот кревет. Но, тоа не е нејзиниот сопруг. „Љубов“, напиша Гоца под фотографијата. #love #cats #siberiancat #nevamasquerade #naptime Ljubav. A photo posted by Goca Trzan (@gocatrzan) on Aug 25, 2016 at 4:23am PDT Прочитај повеќе на Gotvi.mk: ВИДЕО: […]

Забава

ФОТО: Емина е вистинска принцеза – Мустафа ѝ носи кафе во кревет

Познатата пејачка на својот профил на Instagram објави фотографија на која се гледа како нејзиниот сопруг Мустафа Сандал ѝ носи кафе и вода во кревет. Фановите на Емина на социјалните медиуми буквално „бомбардираа“ со позитивни коментари под фотографијата. Прочитајте: Good morning coffee serves like this☕️😌😉 #myman #realtreasure #joy #morningcoffee A photo […]

Препораки

Добра вест за мажите: Ако пиете пиво ќе бидете ѕверови во кревет

Мажи ова е одлична вест за вас. Ако пиете пиво ќе бидете ѕверови во кревет.Докторката Кет Ван Кирк за „Ask Men“ вели дека пивото ја подобрува сексуалната активност на секое ниво. Таа ги издвојува темните пива и вели дека се афродизијак. Тие го подобруваат нивото на железо во крвта како […]

Повеќе

Еве што треба да јадете за да бидете подобар во креветот

Mногу мажи имаат проблем со потенцијата, но немаат на кого да му се обратат за својот проблем. Затоа, ако и вие имате ваков проблем, најпрво обидете се со едноставни работи – промена во исхраната. Понекогаш, само тоа може да е доволно. Овие три намирници би требало да ги јадете секој […]