Tag: креативно

Видео, Повеќе

Велигденско зајче – Најубава декорација за трпезата на Велигден

Направете велигденски зајак од салфета. Најубавата декорација за Велигден, а се е прикажано во видеото:   Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Велигденски јајца со ружички Фарбање јајца со памук Офарбајте јајца со весници 7 техники за фарбање јајца Сакате совршено пржени јајца?

Видео, Повеќе

Велигденски јајца полни со ружички – видео креација за весел Велигден

За најкреативните велигденски јајца ви треба само лепак и фолија.Направете ружички од фолијата како што е прикажано на видеото, залепете ги на варените јајца со лепак и имате навистина нешто креативно и оригинално. Се е прикажано во видеото: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Фарбање јајца со памук Офарбајте јајца со весници 7 […]

Видео, Деликатеси

Видео: Плетена велигденска корпа од тесто – Најубавата велигденска трпеза

Направете вкусна и декоративна корпа за јајца од тесто. Навистина е лесно и едноставно. Ви требаат и чепкалки и фолија.   Од остатокот од тестото направете рачка. Се е прикажано во видеото: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Фарбање јајца со памук Офарбајте јајца со весници 7 техники за фарбање јајца Сакате совршено […]

Видео, Повеќе

Видео: Ги завитка велигденските јајца во фолија – за посебна велигденска кошница

Некои фарбаат јајца, а некои гледаат да најдат полесен и оригинален начин за декорација.Вака се декорираат јајца со фолија. Се е прикажано во видеото, сивата боја ќе одговара со вашите шарени јајца во кошницата.   Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Фарбање јајца со памук Офарбајте јајца со весници 7 техники за фарбање […]

Видео, Повеќе

Видео: Наместо да ги фрлите – офарбајте јајца со стари весници

Доаѓа големиот и тежок христијански празник Велигден. Домаќинките вапцаат црвени јајца од рано наутро, а потоа и јајца во други бои.Ова е креативна идеја за оние кои имаат дома весници. Наместо да ги фрлите, искористете ги вака. Повеќе на Gotvi.mk: Фарбање јајца со памук Офарбајте јајца со весници 7 техники за фарбање […]

Tips & Tricks, Видео, Повеќе

Видео: Од пластични лажици може да се направи уметност – Креативна идеја за домот

Со пластични лажици во боја, свеќа и ножици може да се направи најубава декорација. Се сечат дршките на лажицата, се загреваат на запалена свеќа, па потоа се обликуваат со ножици. На крај излезе преубав цвет, а сите детали можете да ги погледнете во видеото: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Белите патики […]

Видео, Десерти

Омбре декорација на десерт – нема да верувате, изгледа како да е на излог

Направете совршена декорација на вашите торти и колачи, вака се прави омбре декорација, од потемно кон посветло. Прочитај повеќе вести: Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс? Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и […]

Видео, Повеќе

Бидете домаќинка со најуникатни велигденски јајца – супер идеја за кујната

Доаѓа големиот празник Велигден, доаѓа и вапцањето јајца. Освен вообичаените и симболични црвени јајца, секоја домаќинка сака да направи што покреативни и поубави велигденски јајца, а еве една генијална идеја за тоа. Повеќе на Готви.мк: Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки […]

Tips & Tricks, Видео

НАПРАВЕТЕ САМИ: Трикови за кујната кои го олеснуваат животот

Овие трикови ќе ви го направат животот полесен.Кујната и домот ќе изгледаат одлично, а вие ќе си ја свршите работата побрзо. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото […]

Tips & Tricks, Видео, Десерти

Радост за децата – Направете чоколадно шише за неколку минути (ВИДЕО)

Вистинско чоколадно задоволство кое ќе ги израдува најмалите, иако и возрасните нема да можат да одолеат 🙂 Потребни ви се чоколадо, чоколадни бонбони и едно пластично шише. Одлична идеја за претстојниот викен, погледнете: Повеќе интересни и креативни видеа можете да најдете на YouTube каналот на Наталија: https://www.youtube.com/channel/UCL-UBnNOmBTCKnW_CLZjtQQ Повеќе на Gotvi.mk: ВИДЕО […]