Tag: кралски

Видео, Десерти

„Кралски колач”

Кога ќе го вкусите ќе ви стане јасно зошто се вика кралски колач. Сочен и вкусен, лесен за подготовка. Се е прикажано во видеото. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Шпагети aлполи Италијанско предјадење за цело семејство Ориентални шпагети Медитерански фусили Јуфки трио формаџо

Главни јадења

Кралски компирчиња – ова е тајната за најкрцкав вкус

Од компири никогаш доста, ние ви нудиме кралски рецепт за нив.     Прочитај повеќе на Gotvi.mk: (ФОТО) Како на филм – Еве во кој скопски ресторан вечераа фудбалерите на Реал и Манчестер Роналдо во Скопје – Еве ги неговите омилени јадења и пијалоци (ВИДЕО) Роналдо слета во Скопје, а еве […]

Десерти

Торта Меланија – кралски десерт кој стана хит

Направете торта Меланија и уживајте во егзотичниот вкус.       Повеќе на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано […]