Tag: кралица

Препораки

Црвена кралица: Го намалува притисокот за минута, го чисти црниот дроб за еден ден

Едно од најевтините, но најздрави видови зеленчук кои го штитат телото од многу болести и состојби.Цвеклото е зеленчук кој кај нас може да се најде на пазарите и тоа во изобилство, како и во маркетите. Го има по достапни цени, а навистина многу помага. Има витамини А, Ц, како и […]

Видео, Десерти

ЧОКОЛАДНА КРАЛИЦА – врвот на чоколадните рецепти

Направете најдобар чоколаден колач во домот кој заслужно го носи името Чоколадна кралица.Ова е се што ви е потребно, како и начинот на подготовка.   Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир […]

Видео, Главни јадења

КРАЛИЦА НА ПИТИТЕ – стави тесто па смеса, доби ФАНТАЗИЈА

Ова е најубавата пита која сте ја пробале некогаш. Стави тесто, стави смеса со кулен и доби деликатес. Ова е се што ви треба, не само вкуснот туку и изгледот е фантазија. ВИДЕО: Традиционално бојадисување на црвени Велигденски јајца ВИДЕО: Бојадисајте 50 Велигденски јајца со боја во капсули ВИДЕО: Подготовки […]

Видео, Десерти

Пуслица торта е кралица на тортите

Малку состојки, малку време, а многу вкусен деликатес во кујната. Направете пуслица торта која е кралица на сите десерти. Повеќе на Готви.мк: Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како […]

Повеќе

ВИДЕО: Британската Кралица се појави во јавност по 20 дена тешка настинка

Британската Кралица Елизабета II денеска за прв пат се појави во јавноста после неколку недели. Како што официјално соопштуваа од Бакигемската палата изминатиот период, Кралицата имала сериозна настинка, а лекарите советувале да остане дома до целосно закрепнување. Британската Кралица заедно со својот сопруг денес присуствуваше на редовната неделна миса во […]

Забава

ФОТО: Инес е новата „кралица“ на Инстаграм – Има и зошто

Инес Хелен има повеќе следбеници од Јелена Карлеуша и Сандра Африка, а кога ќе погледнете што објавува и како изгледа ќе стане јасно и зошто е така. Дали Инес е новата „кралица на Инстаграм“? A photo posted by Ines Helene (@ini.helen) on Nov 17, 2016 at 5:30am PST Lady Luck […]

Повеќе

ФОТО: Хрватската претседателка погрешно се ракуваше со Кралицата

Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ, во рамките на официјалната посета на Велика Британија, денес беше примена од страна на Кралицата Елизабета II. За време на средбата, како што пишуваат хрватските медиуми, Китаровиќ го прекршила протоколот за ракување со Кралицата и се ракувала со неа користејќи ги двете раце. Погледнете како […]

Повеќе

Лубеница – кралица на овошјето. Еве зошто треба да ја јадеме

Сите сакаме во летниот период да се разладиме со лубеница, а освен што е навистина вкусна и освежителна, таа е и извор на витамини и здравје за организмот. Еве што содржи лубеницата: 91% од составот на лубеницата е вода. Тоа значи дека ја има моќта да нè хидрира во пеколните […]

Десерти, Посно и веге

Лубеницата е кралица на овошјето – вкусна чинија за многу здравје

Сите сакаме во летниот период да се разладиме со лубеница, а освен што е навистина вкусна и освежителна, таа е и извор на витамини и здравје за организмот. Еве што содржи лубеницата: 91% од составот на лубеницата е вода. Тоа значи дека ја има моќта да нè хидрира во пеколните […]