Tag: кочан

Повеќе

Рекордно ниски температури: Повторно доаѓа снегот

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и понатаму многу студено со услови за повремено провејување на слаб снег од вечерните часови. Утринската температура ќе се спушти до минус 24 степени целзиусови, а дневната ќе достигне до минус четири степени. Во Скопје слично време со минимална температура од минус 16 […]

Повеќе

Временска за цела недела: Ни се враќа снегот

Неделава температурите ќе бидат екстремно ниски. Иако денеска сонцето го топи утринскиот мраз, надвор е кочан-ладно. И оваа недела наутро живата на термометарот ќе падне многу ниско. Не очекуваат и врнежи од снег. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна […]