Tag: кох

Видео, Главни јадења

Пита со сирење без брашно и квасец: Солен кох за 5 минути

За да ја направите оваа пита со сирење не ви требаат брашно или квасец. https://youtu.be/lo8V0Hp-PtU Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт […]

Видео, Десерти

Вкусен кох по стар, оригинален рецепт

Кога ви треба брз десерт, направете вкусен кох, по стар оригинален рецепт. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет […]

Видео, Десерти

Десерт кој ќе ве врати во детството: Вкусен кох од 3 состојки

Кога ви треба брз десерт, направете вкусен кох, по стар оригинален рецепт. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет […]

Главни јадења

Солен кох: Толку мек што се топи во уста, а за подготовка ви требаат само неколку евтини состојки

Еве како да направите многу едноставен и ефтин рецепт за појадок. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО […]

Видео, Десерти

Кох со грзи и плазма бисквити

Стар десерт во ново руво… Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: квит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Десерти

Кох со јаболка по стар рецепт

Стар српски рецепт за вкусен кох од јаболка. Послужете и уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта […]

Видео, Десерти

Едноставен стар колач: Кох од гриз во 2 бои

Едноставна и брза подготовка… Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦПЕТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја […]

Видео, Десерти

Стар десерт од 3 состојки: Рецепт кој ќе ве врати во детството

Кога ви треба брз десерт, направете вкусен кох, по стар рецепт. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир […]

Десерти

Потсетува на кох: Мека торта со крем сирење и кора од портокал

Од само неколку состојки направете вкусна торта. Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со […]

Видео, Десерти

Кох од ориз: Заборавен десерт од нашето детство

Дали се сеќавате на колачите од детството? Тогаш сигурно знаете што е кох од ориз. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе на Готви.мк: Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко