Tag: корпи

Предјадења

Брзи корпи со спанаќ, сирење и кашкавал

Направете брзи корпички со спанаќ и три вида сирење. Уживајте! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна […]

Десерти

Торбички лиснати со јаболка – пакетчиња кои шират арома

Направете лиснати корпички со јаболка кои се топат во уста. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не […]

Meat, Видео, Главни јадења

Врвен деликатес: Корпи од мелено месо со тиквички (Видео рецепт)

Направете вкусни корпи од мелено месо дома.     Повеќе поврзани рецепти на Готви.Мк Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика Полнети тиквички по најдобар рецепт Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што […]

Предјадења

Корпи од лиснато тесто, ќе замириса домот: Богат фил кој тече

Направете вкусни мафини со јогурт и месо, кои се како превртени корпи.     Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја

Десерти

Корпи со чоколадо и желе – Колачи за секоја пригода

Направете брз чокладен десерт во корпи.Ова е рецептот:     Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се […]

Десерти

Брзи корнфлекс корпи – Највкусен рецепт за сечиј вкус

Направете ги највкусните корнфлекс корпи од само неколку состојки за многу кратко време. Еве го рецептот: Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брзи пуслици Алва торта Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 […]

Десерти, Посно и веге

Корпи со урми – Ви треба малку време и три состојки (Посен рецепт)

Направете вкусен посен специјалитет со урми. Еве како да ги направите: Уживајте во овој вкусен рецепт 🙂 Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Посни бомбици со урми Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за […]

Деликатеси, Салати

Зелка салата во корпи – Вкусот чиста перфекција

Направете вкусна зелка салата во корпи, која сите ќе ги воодушеви, па ќе ве прашуваат кој е тајниот рецепт. Ова е листата на потребните намирници и подготовката на деликатесната салата: На здравје! Повеќе салати на Gotvi.mk: Вкусна салата со јајца Цвекло со еден додаток – највкусна салата или мезе Шарена […]

Предјадења

Брзи лиснати корпи со пилешко и печурки

Вкусно предјадење, мезе или вечера. Направете вкусни лиснати корпички со пилешко и со шампињони. Добар апетит ви посакува Gotvi.mk 🙂 Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Зема корпи за колачиња, ги наполни и го направи ова

Со неколку корпи за колачиња направи совршен десерт. Ги наполни со чоколадо, ги замрзна и доби прекрасен и совршено декориран десерт. love food by: @tiphero Follow: ♥ @videosandclothes Sigam: ♥ @videosandclothes ⠀⠀ ⠀ ♥ @videosandclothes ⠀⠀⠀ ⠀ ⠀⠀⠀ ⠀ – Also follow: @vibedegirl @femalechannel #awesome #perfect #inspiration #maquiagem #instablog #likeforlike […]