Tag: корнфлекс

Десерти

Лажни корнфлекс колачиња

Направете вкусни брзи колачиња како лажен корнфлекс. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас […]

Главни јадења

Крцкаво пилешко поховано во корнфлекс

Крцкаво и вкусно пилешко месо… Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Десерти

Бомбици со корнфлекс – ситни колачиња кои брзо се прават

Направете вкусни бомбици за сите сетила со корнфлекс. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече Неговото височество: Топло – ладен колач ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече Брз колач со јаболка Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Најдобар рецепт за […]

Meat, Видео

Видео рецепт: Сочно пилешко со корнфлекс

Направете сочни пилешки залачиња со корнфлекс. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Десерти

Корнфлекс колачиња – чоколадни шишарки кои брзо се прават

Направете вкусни и посни колачиња. Рецепт за брзи чоколадни шишарки: Повеќе десерти на Готви.мк: Брза торта со овошје и пишкоти Домашен овошен сладолед Смеса од три состојки: Бомбици, торта или колач Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач […]

Десерти

Брзи корнфлекс корпи – Највкусен рецепт за сечиј вкус

Направете ги највкусните корнфлекс корпи од само неколку состојки за многу кратко време. Еве го рецептот: Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брзи пуслици Алва торта Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 […]

Видео, Десерти

Обликувајте ги по желба: Фантастични корнфлекс корпички прелиени со чоколадо

Неодоливи колачиња со кои ќе ги израдувате најмладите…   Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до […]

Видео, Главни јадења

Поховано пилешко во рерна со корнфлекс (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Нема да му одолеете на ова јадење. Кога еднаш ќе го пробате… ќе го правите често! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на […]

Tips & Tricks

Ова се најопасните комбинации на храна – дел од нив ги јадеме секој ден!

Некои намирници не треба да се мешаат, бидејќи делуваат штетно на организмот.  Некои ги јадеме секојдневно, па затоа убаво прочитајте кои намирници се штетни да ги комбинираме. ОВОШЈЕ ПРЕД ИЛИ ПО ОБРОК Овошјето организмот го апсорбира многу брзо, поминува во стомакот и доаѓа во цревата. Кога се комбинира со месо […]

Десерти

Корнфлекс колачиња – хранливи, вкусни и здрави

Вкусните корнфлекс колачиња ќе станат составен дел од вашето мени. Тие се одлично слатко задоволство, а воедно се хранливи и здрави

”Состојки:”

250 гр маргарин  200 гр чоколадо за готвење  150 гр сечкани ораси  250 гр корнфлекс  6 лажици мед  4 лажици шеќер
Повеќе вести на Готви.мк Чоколадни мафини […]