Tag: кора портокал

Tips & Tricks

Измеша кора од портокал и оцет – ја реши невозможната мисија на домаќинките

Сите домаќинки знаат дека е речиси невозможна мисија да ја исчистат рерната, но сега има супер трик да се решите од хемикалиите, маснотиите и миризбата. Ви треба портокал, јаболков оцет и сода бикарбона. Се става кората од портокалот во тегла, се става оцет и се остава вака пет дена, па […]