Tag: коприва

Видео, Предјадења

Чорба од коприва: Кремаста и посна

Лековита чорба од коприва… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Повеќе на Готви.мк: Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Палачинки на кои не можете да им одолеете Џиновска блага […]

Посно и веге, Предјадења

Посна чорба од коприва

Вкусна посна чорба од коприва. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз […]

Главни јадења, Предјадења

Крем чорба од коприва

Вкусна и брза крем чорба од коприва. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново […]

Главни јадења

Плескавици на поинаков начин: Здрав оброк од само 2 состојки

Вкусни плескавици од мелено месо и корпива. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас […]

Повеќе

Домашен сируп од коприва: Сок кој го обновува целото тело, го зајакнува имунитетот

Сок од коприва кој го зајакнува имунитетот и го обновува целото тело. Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници. Повеќе вести […]

Главни јадења

Омлет со коприва и горгонзола за доручек

Вкусен омлет со коприва… Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за […]

Препораки

За анемија, подобра циркулација и имунитет – Шолја чај помага за цел список болести

Ако имате проблеми со железото во крвта и со слабокрвност, се што ви треба е моќен и евтин чај кој ќе ви помогне за големиот проблем. Шолја чај од коприва на ден помага за многу проблеми, изобилува со витамини Ц, Б2, А и К, има каротин и пантотенска киселина.Помага да […]

Главни јадења

Вкусот на детството: Палента со додаток кој ја прави поздрава и совршена

Направете палента, јадењето на детството, но со состојка која менува се и е многу здрава, а тоа е копривата. Повеќе на Готви.мк:Чајот од шипка како лекБРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од […]

Главни јадења

Одлично рижото со коприва и лук

Вкусно рижото од коприва и лук… Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Повеќе

Сок од коприви и лимон

Здрава напивка од коприви… Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство