Tag: концерт

Забава, Повеќе

ФОТО: Дел од атмосферата на концертот на Жељко Јоксимовиќ

Македонија се забавува – Вип арената „Борис Трајковски“ е местото каде вечерва балканската ѕвезда Жељко Јоксимовиќ го одржува својот концерт. Концертот Јоксимовиќ го започна околу 22 часот во преполната сала. Погледнете дел од фотографиите кои ни ги испраќаат читатели на Gotvi.mk Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Која е омилената храна и пијалоци […]

Забава

Цеца ужива во предбожикната атмосфера во Цирих (ВИДЕО)

После настапот кој пред неколку дена Цеца го имаше во Цирих, Швајцарија, мегапопуларната пејачка објави видео снимено од нејзината хотелска соба во овој град. Под ова видео на Инстаграм Цеца напиша „Утро во Цирих“, а ние ќе уживаме во предбожикната атмосфера во овој швајцарски град: Jutro u Cirihu… Polazak iz […]

Забава

18+ ФОТО: Џеј Ло го покажа задникот за време на концерт

На својот вчерашен концерт Џенифер Лопез воодушевила со својот настап. 47годишната Џеј Ло ги излуде своите фанови кога го покажа својот задник за време на концертот. Погледнете како изгледало тоа: Thank u @faustopuglisi_wow for my beautiful outfit!!! #peekaboo A photo posted by Jennifer Lopez (@jlo) on Nov 1, 2016 at 1:41pm […]

Забава

Северина: Кога го гледам моето видео, умирам од срам (ВИДЕО)

Познатата хрватска пејачка, Северина објави постаро видео на Фејсбук за кое напиша дека кога денес го гледа по малку и е срам: „Ми го пратија овој концерт од 1993 година. Признавам дека кога го гледав малку се смеев под мустак, на моменти и затворав очи од што ми беше срам, […]

Забава

ФОТО: Ким Кардашијан речиси гола на концертот на Канје

Ким Кардашијан, познатата старлета и сопруга на раперот Канје Вест повторно присуствуваше на негов концерт. Како и секогаш, со својата голотија успеа да го сврти целото внимание врз себе. Еве како изгледаше Ким: Tonight A photo posted by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on Sep 17, 2016 at 9:27pm PDT Повеќе вести […]

Забава

ФОТО: Марија Шерифовиќ ослабе и го најави концертот во Загреб

Марија Шерифовиќ пред неколку дена на својот Инстаграм профил објави фотографија на која се гледа дека е речиси преполовена. „Она кога не јадеш ништо 10 дена и се „исушиш. Затоа од понеделник сарма, мусака, проја…“, напиша познатата пејачка под фотографијата. Таа предмалку (11.09.2016 година) потсети за нејзиниот концерт во Загреб кој […]

Забава

ФОТО: Ким Кардашијан и Норт Вест – Каква мајка, така облечена ќерка

На концертот на Кени Вест, неговата сопруга Ким Кардашија и нивната ќерка, Норт Вест се појавија идентично облечени. Единствената разлика беше во тоа што Норт носеше патичиња наместо штикли. Нормално, нели 🙂 „Јас и мојата мала копија“, напиша Ким под фотографијата која ја објави на Инстаграм. Погледнете како изгледеаа тие: […]

Забава

ФОТО:Влатко Стефановски со концерт во Сарти, Грција

Македонската музичка легенда, Влатко Стефановски викендов (04 септември) ќе одржи концерт на бината на Арменистис кај Сарти, Грција. Тој е најавен како топ гитарист и основач на култната група „Леб и Сол“. Погледнете ја целата најава и со кого Стефановски ќе настапува ТУКА Прочитај повеќе: Кое е омиленото јадење на […]

Забава

ВИДЕО: 30, 50 или 70.000 народ на Северина во Берово?

Северина го запали Берово. Таа вчера вечер во овој прекрасен град одржа концерт за паметење. „Ја носам Македонија во срцето. Кога заедно со вас пејат 50.000 луѓе, чувството не може да се опише. Благодарам Берово“, напиша Севе на Инстаграм. Nosim Makedoniju u ❤️. Kada s vama pjeva 50.000 ljudi, osjećaj je […]

Забава

(ФОТО галерија) Северина од Берово: Ја носам Македонија во срцето

Северина го запали Берово. Таа вчера вечер во овој прекрасен град одржа концерт за паметење. „Ја носам Македонија во срцето. Кога заедно со вас пејат 50.000 луѓе, чувството не може да се опише. Благодарам Берово“, напиша Севе на Инстаграм. Nosim Makedoniju u ❤️. Kada s vama pjeva 50.000 ljudi, osjećaj je […]