Tag: компир

Видео, Главни јадења

Бомба ручек: Полнет компир каков што не сте пробале

Рецепт за сите креативци кои сакаат да експериментираат при подготовка на храна. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Главни јадења

Француски компир – брзо и вкусно јадење

Одлична комбинација од компири, јајца и кашкавал. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 […]

Видео, Главни јадења

Едноставно јадење со млади компири и пиперки

Лесно летно јадење кое брзо се подготвува. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брза похована даска кога ќе се најават гости ФОТО: Традиционална македонска даска Омилената даска за мацкање на Влатко Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Брзо мезе за […]

Предјадења

Омлет деликатес за старт на денот

Омлетот е еден од најчестите појадоци, а ние ви нудиме рецепт со компир и сланина. Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брза похована даска кога ќе се најават гости ФОТО: Традиционална македонска даска Омилената даска за мацкање на Влатко Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Брзо мезе за ненајавени гости Највкусни интегрални грисини […]

Видео, Главни јадења

Вкусни мафини од бајато компир пире

Одлично решение за остатокот од ручекот! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со […]

Главни јадења

Пица мусака – неодолив спој од компири, шунка и кашкавал

Направете вкусен ручек – неодолив спој до компири, шунка и кашкавал. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да […]

Видео, Главни јадења

Компир пита без кори – спремна за 10 минути

Пита со компири – вкусна и сочна, спремна за 10 минути. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет […]

Видео, Главни јадења

Брз и евтин ручек: Компир од рерна во сос од павлака

Компирите можете да ги послужите како прилог со месо или како оброк. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет […]

Предјадења

Изрендајте компир и направете вкусен појадок – Готов за брзо време

Направете вкусни уштипци со компири за цело семејство.   За повеќе видеа со кулинарски трикови, рецепти и совети кликнете тука Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Турски специјалитет – рецепт за вртена пита со месо и компири Топ 10 неверојатно вкусни Gotvi.mk рецепти со компири Компир […]

Tips & Tricks

Кои зачини најдобро одат со компири?

Компирот е совршено јадење кое го сакаат сите генерации, а неколку зачини совршено одат со него. Секако први на листата се бибер и сол, како и вегета.Тие совршено го надополнуваат вкусот, а нема да згрешите ако ставите и лук во прав. Одговара и црвен пипер.   Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брза похована […]