Tag: компири во рерна

Главни јадења

Еве како да направите совршен помфрит во рерна

Иако кога ќе се каже помфрит, најчесто се мисли на пржени компирчиња во масло, можете да ги подготвите и во рерна, а ќе бидат подеднакво вкусни. Пржењето како начин на подготовка на храната не е препорака на нутриционистите, но на вкусот на пржените компирчиња тешко ќе му одолеете. Сепак, има […]