Tag: колбас

Главни јадења

Брз и евтин рецепт: Пикантен француски компир со колбас

Пробајте го ова лесно и вкусно јадење. Ќе го обожавате! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Палачинки на кои не можете да им одолеете Џиновска блага палачинка

Главни јадења, Предјадења

Зимско вариво со колбас

Вкусно зимско вариво, пријатно и топло за студените денови… Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен […]

Видео, Главни јадења

Необичен и интересен спој од вкусови: Грашок со лути колбаси

Како прилог со грашокот можете да послужите пилешки крилца. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по […]

Главни јадења, Деликатеси

Деликатесни ќофтиња со маслинки – Тава која крчка и мами со мирисот

Направете вкусен ручек – месо со неодолива арома од маслинки. Совршена комбинација лесна за правење. Ова се состојките и начинот на подготовката: На здравје! Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk: Поховани ќофтиња кои ќе ви станат омилени Највкусни домашни плескавици Плескавици од компир и пилешко Гурмански плескавици Посни плескавици Плескавици од туна […]

Главни јадења

Популарна мусака со компири – Еден додаток целосно го менува вкусот

Направете мусака на посебен начин со компири и кисела зелка. Има посебен вкус и арома. Еве ги состојките кои ви се потребни и начинот на подготовка: На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Мусака со спанаќ Мусака од карфиол Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук […]

Главни јадења, Салати

Салата од ориз и колбас

Оваа салата има многу богат вкус, а можете да ја послужите и како лесен оброк.   Добар апетит! Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги […]

Видео, Главни јадења

ОВА Е НАЈБРЗИОТ РЕЦЕПТ: Јадење кое ќе ве воодушеви (ВИДЕО)

Ова совршенство на вкусови веднаш ќе ве освои! Начинот на подготовка е прикажан на видеото во прилог: Повеќе вести на Готви.мк Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини […]

Главни јадења, Деликатеси, Препораки

Фантазија рецепт: Крањска со зеленчук

За брз, а вкусен ручек или кога сте на одмор. Сè што ви треба за одличен ручек за цело семејство е вкусниот крањски колбас и многу зеленчук. Еве го рецептот на Тоше: На здравје! ИДЕЈА: Следниот пат кога ќе ја правите оваа вкусна пита наместо Крањска можете да употребите Пекабеско Македонски тенок […]