Tag: кола

Tips & Tricks

Не би ви паднало на памет – Кока-Колата завршува голема работа дома

Колку долго и да сме во кујна, секогаш е убаво да се дознае нов трик кој ќе ни биде од помош. Имено, Кока-Колата која се пие секаде во светот и е еден од најпопуларните пијалоци, може многу да помогне. Наместо стандардно средство за чистење прозорци, употребете го овој газиран сок. […]

Tips & Tricks

Ако ви се лоши при патување – Помага ароматичен зачин од кујната

Ѓумбирот е исклучително здрава намирница, ароматична и многу помага. Помага за болки во коски и зглобови, го ослободува и телото од слободни радикали и првенира рак на дебело црево. Природен лек е и за мачнини при патување. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: […]

Десерти

Проверен рецепт кој сите го сакаат: Колач со кокос, пудинг и банани

Не изгледа скромно на прв поглед, но овој десерт брзо и лесно се спрема и многу е вкусен.   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:БаклаваБаклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт […]

Десерти

Обланда колач со смокви – за посната трпеза за Свети Никола

Направете вкусни обланди за посната слава. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече За секоја прослава […]

Десерти

Брз колач од микро совршен за топлото време – без мака, стоење и горење

Идеално за топлото време, колач во микро без мака, стоење на нозе и печење на високите температури. Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за […]

Десерти, Посно и веге

Не може да е побрзо од ова: Едноставен, а вкусен чоколаден колач

Има многу рецепти за чоколадни колачи, но овој е најбрз, најлесен, а и посен. Ова е се што ви е потребно:  Уживајте во овој неодолив десерт вкус 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Колачи за 15 минути Обланда ролат со ореви Обланда за 15 минути Брзи мафини: Неодолива комбинација од јаболко и чоколадо […]

Десерти

Вкусен банана колач

Направете лесен и вкусен банана колач кој ќе се најде на листата на ваши омилени десерти. Ова е рецептот за овој десерт: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Домашни крем банани – вкусот на детството Бомбици на кои им нема замена Бомбици со дуња и кокос Вкусна обланда со плазма […]

Видео, Десерти

Едноставен а толку вкусен колач со јаболки

Направете вкусен, брз, есенски колач со јаболки. Ова се потребните намирници и подготовката: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано […]

Видео, Десерти

Колач со јогурт по рецептот на нашите баби

Направете вкусен јогурт-колач кој ќе ве врати во детството.   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Повеќе од 80 посни и веге рецепти Потпечена боранија Шарена боранија Леќа со печурки Тавче гравче  

Tips & Tricks, Видео

Ви се лоши додека се возите во кола? – земете ја оваа билка пред да седнете во возило

Совршено за летото и за одморите, оваа билка ќе ви помогне веќе да не ви е лошо кога патувате, а еве и како. Маточината е лек за овој голем проблем: Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: […]