Tag: колач

Десерти

Кремаст колач со кокос: Готов за 15 минути

Неодолив и кремаст кокос колач готов за само 15 минути! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни […]

Десерти

Неодолив еспресо колач

Совршен десерт од чоколадо, бадеми и кафе. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се […]

Видео, Десерти, Посно и веге

Посен колач – медено срце: Еве како се спрема мек и сочен десерт

Воодушевете ги своите најмили и подгответе им вкусен десерт… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Аријева кујна“: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која […]

Десерти

Брз англиски колач: Меки чоколадни коцки со шлаг

Одличен рецепт, фантастичен вкус! Уживајте! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува […]

Видео, Десерти

Стар рецепт: Брза подготовка на колач со јаболка

Исечкајте јаболка, соединете со останатите состојки и ставете да се пече. Никогаш побрзо и поедноставно! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта […]

Видео, Десерти

Брз и едноставен колач со џем – готов за 30 минути

Колач кој ќе ве воодушеви… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен […]

Видео, Десерти

Кремаст колач со две кори и два фила: Најубавиот домашен десерт

Неодолив спој од вкусови… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Гурман“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб […]

Видео, Десерти, Посно и веге

Без јајца, брашно, млеко и масло, направете вкусен колач со гриз и кокос

За сите кои постат – одличен рецепт! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче […]

Видео, Десерти, Посно и веге

Најубавиот посен колач: Сочен, кремаст, чоколаден…

Постот не мора да значи дека ќе се откажете од омилените десерти. Пробајте го овој неодолив чоколаден колач. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Домашни рецепти“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. […]

Видео, Десерти

Чоколадна фантазија: Подгответе го овој едноставен колач по оригинален рецепт

Само соединете ги состојките и испечете, толку едноставно! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да […]