Tag: колач.мокар

Десерти

„Мокар колач” – Полн со суво грозје и ореви

Направете вкусен мокар колач кој за брзо време е на трпеза, а за брзо го снемува и од неа. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без […]