Tag: колачи

Десерти

Колач ‘Брзи гонзалес’

Ако барате нешто брзо и лесно, колач брзи гонзалес. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас […]

Десерти

Брз колач со ореви и плазма

Направете вкусни колачиња со ореви и плазма, лесни за подготовка. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го […]

Десерти

Лажни корнфлекс колачиња

Направете вкусни брзи колачиња како лажен корнфлекс. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас […]

Десерти

Ситни и брзи: Кокос колачиња

Ситни кокос колачиња. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути со лубеница Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини и супер вкус Слатка зимница: Домашен сок од крушки Чаша на ден и ќе бидете […]

Десерти

Повкусни од пуслици: Брзи колачи од белки без печење

Направете супер вкусни колачи со белки, подобри и од пуслици. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути со лубеница Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини и супер вкус Слатка зимница: Домашен сок од […]

Повеќе

Правиме голема грешка – Како се чуваат колачите со маргарин

Постои трик за колачите кои во тестото имаат маргарин. Имено, не се ставаат топли во сад. Треба да се оладат убаво, па дури тогаш се ставаат во сад и така се убави со денови. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути со лубеница Смути за старт на денот За диета здраво срце и […]

Видео, Десерти

Рум колачи: Неодолив посен десерт

Одлични колачиња за посните денови. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој […]

Десерти, Посно и веге

Посни кокос колачиња

Десерт кој ќе го обожавате! Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и […]

Видео, Десерти

Јогурт коцки: Сите ќе ви бараат рецепт за овој неодолив десерт

Лесно се подготвува, а се прави од евтини состојки. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „СОС кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: […]

Видео, Десерти

Спремни за 15 минути: Чоколадни колачиња со ореви и бисквити

Преубави чоколадни колачи кои се подготвуваат за помалку од 15 минути. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“: Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и […]