Tag: колачи

Десерти

Брз колач: Десерт готов за миг

Подгответе брз и вкусен колач во вашиот дом и направете да ви завидуваат пријателките 🙂  Повеќе рецепти на Готви.мк ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед Пудинг од ориз Чоколадна баклава Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди Пржена банана Топ 10 Gotvi.mk рецепти […]

Десерти

Ситни колачи – радост за сите генерации

Ситни, но екстра вкусни колачиња за вас и вашето семејство. Готви.мк ви нуди рецепт кој се прави за кратко време, а нуди уживање за цело семејство. Поврзани вести на Gotvi.mk ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед Пудинг од ориз Чоколадна баклава Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Неодоливо […]

Десерти

Вкусни кокос колачиња – вистинско снежно уживање

Направете вкусни колачиња од кокос во интересни форми. Верувајте, дечињата најмногу ќе се радуваат. Поврзани вести на Gotvi.mk: Чоколадни банани – десерт на кој ќе му се радуваат децата Десерт за цело семејство: Ресана бомбици Десерт готов за 20 минути Супер рецепт: Леден кафе колач Ваков рецепт за сутлијаш немате […]

Десерти, Посно и веге

Вкусни колачи кои се прават без брашно

Да ја започнеме неделава со благо 🙂 Иако се здрави, имаат калории, затоа каснете само 1- 2 колачиња, колку да се заблажите, советува Елена Трајковска Раткова, советник за исхрана во Wellness 24 Club На здравје! *За подетални информации, совети или консултации со Елена Трајковска Раткова, советник за исхрана во Wellness 24 […]