Tag: колачи

Видео, Десерти

Колачи кои потсетуваат на детството: Десерт со ореви

Направете колачи со ореви кои ќе ве потсетат на детството. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе на Готви.мк: Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Палачинки на кои не можете […]

Десерти

Неодоливи колачиња од пире од костени

Брзи и вкусни колачиња… Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Вистинска уметност: Рецепт за солена торта […]

Видео, Десерти

7 врсти колачи од една смеса, за посна и мрсна слава: Толку вкусни и различни, сѐ е спремно за еден час!

Нема потреба да потрошите цел ден на подготовка на колачиња!Иако можеби на прво помислувате да купите колачи, од едноставна смеса, кои често се без вкус, ние ви препорачуваме да ги поробате овие и самите да се уверите во фантастичниот вкус. Во видео рецептот во прилог објаснета е детално подготовката на […]

Видео, Десерти

Посни колачиња со џем – евтини и брзи

Без млеко, без јајца… Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен […]

Видео, Десерти, Посно и веге

Посно: 7 различни славски колачи – секој колач е посебно изработен и со различен вкус (Видео)

Денес ви донесуваме рецепти за 7 варијанти на посни славски ситни колачи. Секој колач е посебно изработен и со различен вкус и изглед. Во видеото во прилог погледнете како да направите: кокос обланди, чоко рафаело, бомбици, медени корпички… Повеќе рецепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња […]

Видео, Десерти

Рецепти за 5 врсти ситни колачи – брза и лесна подготовка

Почна сезоната на слави и сите сакаат да остават подобар впечаток кај гостите.Ви предлагаме да ги направите овие пет врсти ситни колачи, кои се толку вкусни, што со денови ќе се зборува за нив.Состојките се едноставни, а веројатно и веќе ги имате во кујна. Деталите погледнете ги во ВИДЕОТО во […]

Видео, Десерти

Брзо и евтино: Од само 4 состојки направете вкусни ситни колачи

Ако ви треба брз и едноставен рецепт за ситни колачи, а не сакате да потрошите премногу пари, еве рецепт за вас. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦПЕТОТ во прилог: Повеќе на Готви.мк ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за […]

Видео, Десерти

Основна смеса за 10 врсти ситни колачи: Секогаш успева

Направете основна смеса и правете колачи на кои никој нема да одолее. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Повеќе на Готви.мк ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста […]

Десерти

Рум колачи

Брза подготовка, фантастичен вкус! Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече За секоја […]

Десерти

Путер крем: Најдобар за украсување торти и колачи

Направете го најдобриот крем за украсување торти и колачи. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас […]