Tag: коктел

Видео, Главни јадења

Коктел печиво со сирење: Брза подготовка, фантастичен вкус!

Коктел печиво со сирење. Брза подготовка, фантастичен вкус! Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како […]

Видео, Главни јадења

Полнети гнезда од тесто: Коктел печиво со шунка и сирење

Преубаво коктел печиво, идеално за родендени и прослави… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт […]

Предјадења

Коктел солено пециво – Кифлички со многу зачини

Направете коктел солено пециво за појадок, вечера или пак мезе, па и ужина која е совршена да се однесе на работа или на училиште. Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ […]

Десерти

Летно освежување: Коктел од лубеница и нане

Освежете се во врелите летни денови со вкусна напивка од лубеница и нане. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на работа Свежа салата со […]

Повеќе

Коктел со спрајт и нане

Направете си вкусен коктел од спрајт и нане.     Се става нане на дно на чаша, се додава спрајт и се ставаат кришки лимон за украс. Се служи ладно. Уживајте! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават […]

Десерти

Ќе ве разбуди и освежи: Леден коктел од кафе

Идеална летна напивка за љубителите на кафе! Уживајте! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости Рецепт за највкусни посни […]

Видео, Десерти

Коктел Шварцвалд – вистинско уживање (Видео рецепт)

Чоколадно уживање со кое ќе ги израдувате пријателите… Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Bonapeti“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 […]

Повеќе

Летен хит: Лимон, јагоди, мента и босилек – добитна комбинација за освежувачка напивка

Кога летните температури ќе преминат во црвена зона спас бараме во освежувачки напитоци. Една од најдобрите е комбинацијата од лимон и разно овошје, а со босилек и нане ќе бидете воодушевени. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта […]

Препораки

Јадете буквално се, а топите килограми – рецепт за слабеење и „Добро утро”

Ако сакате брзо и лесно да ослабете, без при тоа да се мачите со строги диети и да си го одземате задоволството да јадете од вашите омилени оброци, ова е спасот за вас.Испијте го ова наутро, па потоа јадете нормално. Правете го ова еден месец за резултати.     Прочитај […]