Tag: коктели

Забава, Ресторани

Викенд со коктели – зошто да не?

Добра атмосфера, одлична музика, простор кој оплеменува, опуштено друштво и вкусен, необичен коктел кој дополнително ќе го поттикне вашето добро расположение. Кој не би сакал вакво викенд излегување, особено ако е во друштво на најблиските? Класичните забави во кафулиња и ноќни клубови се веќе видени, можеби за некого и изживеани, […]

Tips & Tricks

Домашно амарето

Направете вкусен домашен алкохолен пијалак со кој можете да ги збогатите коктелите или слатките. Прочитај поврзани Gotvi.mk вести и рецепти: Мажите ќе ве обожаваат: Направете им сладолед од пиво Брашно, пиво, јајца и путер – 4 состојки за генијален резултат во кујната Вкусно мезе: Крокети со пилешко и шунка – […]

Забава

ФОТО: Додека ние се мрзнеме – фолкерката ужива во сонце и коктели

Додека сите се мрзнеме, убавата српска фолкерка Александра Пријповиќ беше во Дубаи каде уживаше во коктели и сонце.Фолкерката со фотките се пофали на социјалните мрежи. Повеќе на Готви.мк: Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија ВИДЕО: Анастасија ја објави Цеца облечена во […]

Забава

ФОТО: Вака се опушта Марјана Станојковска

Убавата лото девојка, Марјана Станојковска, се опушта со коктели. Згодната Македонка која пали и жари каде и да се појави, објави фотографија на социјалните мрежи, на која напиша дека се опушта со добар коктел. Повеќе на Gotvi.mk: САМО 18+ ФОТО: Орландо Блум и Џастин Бибер го покажаа половиот орган викендов […]