Tag: кокошка

Главни јадења

Рецепт за викенд ручек: Пилешко со сланина

Направете пилешко со сланина, рецепт кој има неодолив мирис и вкус. На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: ФОТО: Пилешки прсти приготвени на поинаков начин Тост 70 денари, пиво 80 денари – Е ова се добри цени на море! ФОТО: „Македонско село“ – магнет за домашните гости и странските туристи Кафе […]