Tag: кокосово

Повеќе

Кокосово масло во служба на убавина – Не ви требаат скапи препарати повеќе

Кокосовото масло е многу здраво и да се консумира и да се користи за лицето и телото како и косата. Ако го миете секој ден лицето со кокосово масло ќе блеска и нема да имате акни и брчки.   Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело […]

Повеќе

За здрава и сјајна коса – Ставете ја оваа природна маска

Кокосовото масло може да послужи за нега и убавина, освен за здравје и исхрана. Тој е серум за косата, ја потхранува, ја прави бујна и ја скротува. Ставете на темето, нека отстои па измијте. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што […]

Tips & Tricks

Кoжата е затегната, чиста и подмладена – Користете една намирница од кујната

Кокосовото масло е многу здраво и често се користи и во козметика, за убавина и нега. Ако го миете секој ден лицето со кокосово масло ќе блеска и нема да имате акни и брчки. Кожата се затегнува и подмладува. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Едноставно, а вкусно: Рецепт за варена пченка со […]

Препораки

За настинки, срцето, бубрезите – Намирница која го лечи цело тело

Кокосовото масло е многу здраво и се препорачува дома секогаш да го имате. Го регулира правилното функционирање на метаболизмот. Помага за слабеење, за срцеви болести, проблеми со бубрези и висок притисок. Делува позитивно и за варење на храната, проблеми со стомакот, за регулирање на метаболизмот, за правилна работа на штитната […]

Препораки

Ви треба само кокосово масло – Нема да се разболите зимово

Кокосовото масло е намирница која секој треба да ја има и користи во домот, особено во есен и зима. Имено, кокосовото масло покрај бројните пирдобивки, помага и за ако сте болни. Ако сте болни земете по едно лажиче кокосово масло на ден. Ќе ви даде сила и енергија. Поврзани вести […]

Tips & Tricks

Косата ќе ви расте брзо – Ви требаат само две состојки

Рицинусовото масло е познато по омега 3 масни киселини кои помагаат за нега и убавина. Ви требаат 5 лажици рицинусово масло, кои треба да ги измешате со пет лажици кокосово масло. Се става на главата, веѓите и трепките и тие ќе растат како луди. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Многу вкусно […]

Препораки

Кокосовото масло е здравје во тегличка – Помага за цело тело

Кокосовото масло е многу здраво, се препорачува за исхраната, како и за кожата и сите проблеми со неа. Имено, може да се става на лице, коса и тело, помага со своето антибактериско дејство, помага за зараснување рани и инфекции, како и против сува кожа.Најважно за него е дека не дебелее, […]

Препораки

Ја убива желбата за нездрава храна – Купете веднаш тегличе кокосово масло

Кокосовото масло е навистина корисно и здраво и многу помага на телото. Одлично делува за слабеење, и поттикнува метаболизмот побрзо да работи. Ја регулира тежината и помага за да се елиминираат масните наслаги. Ја убива желбата за нездрава храна. Повеќе на Готви.мк: Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко […]

Tips & Tricks

Не ви треба млеко за сончање – Со една намирница ќе се вратите со супер тен од плажа

Наместо да давате пари за скапи препарати за сончање летово, се што ви треба е кокосово масло. Купете тегличка и носете си ја на плажа. Ќе ви помогне да фатите супер боја, а воедно е природно и навистина корисно за кожата. За добробитите одамна се зна, делува позитивно на кожата, […]

Tips & Tricks

Стопете го салото на стомакот без диети – Ви треба само кокосово масло

Ако сакате да ослабете и да се стопите околу струкот, лекот за вас е кокосово масло. Ако на празен стомак земате 1-2 лажици кокосово масло дневно, може да согорувате калории и да слабеете во пределот на стомакот. Правете го ова наместо скапи диети. Прочитај повеќе на Gotvi.mk:10 „убијци“ на вишокот калорииДиетален […]