Tag: кока-кола

Tips & Tricks

Кока-колата може и да помогне – Користете ја за оваа мака

Верувале или не Кока-колата се користи за многу состојби. Ако ве касне пчела или оса, ставете кока-кола на местото и ќе ја снема болката.Исто така, може да се напиете малку кока-кола ако ве боли стомак, бидејќи во мали количини ја изедначува Ph вредноста.   Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: […]

Tips & Tricks

Не ви требаат скапи детергенти: Ова ги брише и најзакоравените дамки на прозорците

Ако ги чистите прозорците, а некое место има многу масна и закоравена дамка, решението е во верувале или не, Кока-Кола. Се што треба е да натопите крпа и да помиенте со кока-кола.Така ќе ги снема дамките.   Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован […]

Tips & Tricks

Не ви требаат детергенти – загорените тави ќе светнат вака

Верувале или не, кока-колата не е само за пиење. Таа може многу да ви помогне дома. Ако сакате да го исчистите дното на лонец кој долго е црн, ставете кока-кола и оставете да делува неколку минути. И да не ја тргне цела, ќе тргне барем дел од нечистотијата. Повеќе на […]

Препораки

Кавадарци доби ново место за дружење и рекреација – Донација од Пивара Скопје и компанијата Coca-Cola

Кавадарци минатата недела ја доби својата „Coca-Cola Активна зона“, а кавадарчани им се придружија на илјадниците граѓани што веќе уживаат во единаесетте атрактивни „Coca-Cola“ спортско-рекреативни зони отворени низ цела Македонија. Новото собирно место за кавадарчани од сите генерации е донација од компанијата „Coca-Cola“ и од Пивара Скопје, и е одлична […]

Видео, Главни јадења

На пилешкото месо ставила Кока-Кола: Откако ќе го погледнете овој трик, веднаш ќе се фатите за работа (Видео)

Дека Кока Колата е освежителен пијалак, тоа сите добро го знаеме. Меѓутоа, овој пијалак може да ви помогне и за други работи. Така во онлајн готварското шоу „Готвење со Меј Лин“ ќе видите дека комбинација од сос и Кока-Кола го претвора прженото пилешко во неверојатно вкусен оброк. Имено, пијалакот на […]

Препораки

Граѓаните на општина Чаир добија ново место за дружење, спорт и рекреација

Во Топанско Поле, во општина Чаир, во присуство на многу граѓани од сите возрасти, рекреативци, реномирани спортисти и спортски друштва, како и претставници на локалната самоуправа и претставници на компанијата Coca-Cola и Пивара Скопје, свечено беше пуштена во употреба единаесеттата „Coca-Cola Активна зона“. Чаирската „Coca-Cola Активна зона“ го означува почетокот […]

Десерти

Кока-кола торта, за сите кои го препознаваат врвниот вкус

Пробајте го овој единствен рецепт, ќе го правите одново и одново… Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш […]

Десерти

Без брашно и јајца: Евтина Кока-Кола торта го „запали” Интернетот

Направете брза, евтина и лесна Кока-Кола торта: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Роналдо во Скопје – Еве ги неговите омилени јадења и пијалоци Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме […]

Препораки

НИКАКО не мешајте алкохол со Кока-кола – опасно е!

Иако сите понекогаш сакаме да си дозволиме да излеземе, да пиеме и да се забавуваме, оваа комбинација на алкохол со кока-кола која често се пие е штетна и погрешна.Кока колата е без шеќер, или бар така велат, па брзо се апсорбира во цревата, а со тоа брзо се апсорбира и […]

Видео, Повеќе

ВИДЕО: Ќе се шокирате што пиеме – ги свари соковите кои ги користиме секој ден, го доби ова

Свари Кока-Кола и Кока-Кола Зеро. Кока-Колата се згусна, Зерото буквално исчезна. Ова е разликата: Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење […]