Tag: козјо

Препораки

Најздравото млеко – Пијте барем шолја на ден

Млекото само по себе е намирница која секојдневно треба да се користи, богата со калциум која изобилува со здравје, а меѓу млекото, најздраво е козјото. Козјото млеко има витамини Б1, Б2, Б6 и Б12 во себе, 47 проценти витамин А.Има калиум 134 пати повеќе отколку во другите видови млеко, кравјо […]

Препораки

Најслично е со мајчиното млеко – Причини да пиете козјо млеко

Козјото млеко е многу здраво и корисно. Млечните масти во него изнесуваат од 2,5 до 4,5 посто, а помага за многу состојби. Има антибактериско дејство, антиканцерогено и антиалергиско дејство. Најслично по својот состав од сите видови млеко е токму козјото до мајчиното млеко. Ги исфрла сите отрови и радикали од […]

Pastes, Видео

Нова идеја за тестенини: Макарони со козјо сирење

Совршени машнички макарони со козјо сирење. Деликатесно, вкусно, посебно.Ова е рецептот: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија […]

Предјадења

Солени мафини со козјо сирење

Одличен рецепт за сите кои уживаат во вкусот на мафини и домашната кујна, а не сакаат премногу време да поминуваат во кујна: На здравје! Прочитај поврзани рецепти: Неодоливо: Топ 10 мафин рецепти Чоколадни мафини ВИДЕО: Мафини со сирење готови за 10 минути Ултра брзи пица мафини ВИДЕО: Како да направите […]