Tag: козинак

Десерти

Милиброд по едноставен, а многу вкусен рецепт

Милибродот направен по овој рецепт буквално се топи во уста. Многу вкусно и едноставно, а финалниот резултат е среќа и задоволство на лицата на оние кои ќе пробаат макар и половина парче 🙂 На здравје! Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Милиброд од интегрално брашно Куглоф колач Бомбици од пченица Џиновска блага […]