Tag: киш

Видео, Главни јадења

Проверен рецепт: Киш со сланина (Видео)

Вкусен, сочен и мек киш на вашата трпеза… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог […]