Tag: кичево

Повеќе

По невремето во Кичево, патот кон Охрид повторно отворен за сообраќај

Сообраќајот на магистралниот пат Кичево – Охрид кај Млинот е нормализиран, соопштија предмалку од АМСМ. Вчера вечер (19.08.2016 година) невреме го зафати Кичево. Патот кон Охрид беше поплавен, а сообраќајот кон овој град беше пренасочен кон алтернативни патишта. Неколку возила беа заглавени на патот, пренесе OhridNews од очевидци. Прочитај повеќе […]