Tag: кифли

Видео, Главни јадења

Највкусните домашни кифлички – нема нараснување, а се прават за миг!

Највкусните домашни кифлички – нема нараснување, а се прават за миг! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Милица Михаиловиќ“: Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите […]

Видео, Главни јадења

Кифлички со сирење – меки како пена

Кифлички со сирење. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и […]

Видео, Главни јадења

Совршено меки кифлички

Испробајте го рецептот за совршено меки кифлички… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт […]

Видео, Десерти

Фантастични кифли од 4 состојки: Крцкави од надвор, а внатре со најубавиот фил

Испробајте рецепт за најубавите и највкусни кифли од лиснато тесто.   Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко Пилешко во […]

Видео, Главни јадења

Вкусни кифли меки како пена

Вкусни кифлички. Едноставно нема да им оделеете. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: […]

Видео, Главни јадења

Едно тесто за 13 печива: Кифли, панцероти, погачици…

Едно тесто за 13 печива: Кифли, панцероти, погачици… Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Уради сама“: Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи […]

Главни јадења, Посно и веге

Брзи и вкусни посни кифлички

Брзи и вкусни посни кифлички кои ќе ги обожавате! Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет […]

Видео, Главни јадења

Кифли со сирење без маргарин: Најмеки досега

Направете домашни кифлички со сирење. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и […]

Видео, Главни јадења

Меки и сочни кифлички

Меки и сочни кифлички, многу вкусни дури и кога ги правите празни. Тогаш се најдобри со јогурт или кисело млеко, можете да ги јадете наместо леб, а меки се и наредниот ден. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: […]

Главни јадења

Брзи пекарски кифлички – може да бидат солени или слатки

Брзи пекарски кифлички – може да бидат солени или слатки Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани – Палачинки кватро салами Посно: Палачинки без зејтин Американски палачинки по врвен, а едноставен […]