Tag: кифлички

Видео, Главни јадења

Совршено меки кифлички со сирење – ќе ги обожавате!

Ако сте во потрага по рецепт за најмеки кифли, вие сте на вистинското место!   Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб […]

Главни јадења

Брз рецепт за вкусни кифлички

Вкусни кифлички по едноставен и брз рецепт. Добар апетит! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости Рецепт за највкусни […]

Видео, Главни јадења

За само половина час и без нараснување на тестото: Вкусни кифлички со фил по ваша желба

Кај овие кифлички сѐ се прави одеднаш, не морате да ги оставате ни тестото ни квасецот да нараснат. Кифличките можете да ги правите слатки или солени – можете да ги полнете со џем, кремови, сирење и шунка… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“: Прочитај […]

Предјадења

Меки и воздушести кифлички со фил – Ви требаат 45 минути

Направете вкусни кифлички. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути со лубеница Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини и супер вкус Слатка зимница: Домашен сок од крушки Чаша на ден и ќе бидете […]

Десерти, Посно и веге

Посни кифлички – брз рецепт

Вкусни посни кифлички кои ќе ги обожавате! Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со […]

Предјадења

Мини кифлички – Ќе мириса опојно од рерната

Вкусни и солени мини кифлички. Уживајте! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува […]

Предјадења

Брзи кифлички со маст

Направете вкусни кифлички со маст. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот […]

Предјадења

Ќе замириса цело соседство: Брзи и меки кифлички со млеко

Направете кифлички кои се меки и брзи. Јадете ги без грижа на совест. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? […]

Предјадења

Мини кифлички – Појадок, мезе или за празничната трпеза

Вкусни и солени мини кифлички. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз […]

Препораки

Појадок, вечера, мезе и ручек за работа: Домашни брзи кифлички

Направете вкусни домашни кифлички. За цел ден, појадок, вечера, мезе, за на работа. Повеќе поврзани вести на Готви.мкЌе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерацииДесерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач […]