Tag: кисело млеко

Десерти

Брзи и вкусни палачинки со кисело млеко

Вкусни палачинки со кисело млеко… Добар апетит! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на […]

Главни јадења

Отворена пита полна со фил: Совршена вечера

Подгответе вкусна пита полна со фил. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова […]

Главни јадења

Едноставен рецепт: Палачинки со кисело млеко

Вкусни палачинки со кисело млеко… Добар апетит! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на […]

Видео, Главни јадења

Природен пробиотик: Рецепт за домашно кисело млеко кое можете да го сечете со нож

Домашно кисело млеко – одличен додадок во секое јадење! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб […]

Десерти

Мек колач со кисело млеко и какао – Од старите тетратки на нашите баби и мајки

Направете колач кој е мек и вкусен, со кисело млеко и какао. На здравје! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Бомбици од пченица Чоколадни топчиња што се топат во уста ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече Најдобар рецепт за домашен чизкејк Шлаг од јагоди – вистински пролетен специјалитет […]

Десерти

Десерт за мерак – Мафини со кисело млеко и ванила

Направете мафини со кисело млеко и ванила, меки и со богат вкус. Поврзани вести на Gotvi.mk: Брзи традиционални бомбици Бомбици од пченица Чоколадни топчиња што се топат во уста Пченична каша

Повеќе

Ако немате вага – Вака најлесно измерете кисело млеко

Ако немате вага, а треба да измерите кисело млеко, тогаш ова е олеснување за вас. Една лажичка кисело млеко е осум грама.Ако ви е потребно за мерки, ова ќе ви помогне.   Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата […]

Главни јадења

Деликатес со компири кој крчка во рерна

Направете деликатес со компири.   Повеќе поврзани вести на Готви.мк Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач […]

Препораки

Киселото млеко е многу здраво – За што се помага?

Киселото млеко е многу корисно и треба да се користи секојдневно. Помага за варење на храната, за имунитет, како и против бактерии во телото. Одличен е за стомакот, проблеми со варењето и надуеност. Помага и за сите цревни проблеми и лесно празнење. Повеќе на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој […]

Салати

Повкусно од таратур: Салата со кисело млеко и тиквички

Направете вкусна и освежувачка салата со тиквички и кисело млеко. Уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна […]