Tag: кисели краставички

Салати

Летни кисели краставички – готови за само 2 дена

Подгответе летни кисели краставички – готови ќе бидат за само два дена. Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Деликатеси

Највкусен тартар сос со кисели краставички

Направете највкусен тартар сос. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за […]

Meat

Шницли во сос од кисели краставички – Деликатес за 20 минути

Направете сочни шницли во сос. Повеќе вести на Готви.мк:Рости од компирШеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо    

Tips & Tricks

Храна која ја убива анксиозноста и стресот

За да го подобриме менталното здравје, да ги намалиме стресот, напнатоста и нервозата, потребно е да јадеме кисели краставички. Тие помагаат за анксиозноста и го подобруваат расположението.Јадете ги почесто. Повеќе на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе […]

Салати

Летни кисели краставички: Како да закиселите краставички за само два дена

Летните кисели краставички се еден од прилозите кои сите ги сакаме. Ви треба само сончев ден, а теглата можете да ја ставите на прозор, балкон, во двор, а скали… Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната […]

Препораки

Киселите краставички ги јадеме, водата ја фрламе – ова е огромна грешка

Сите правиме огромна грешка кога ја фрламе водата од киселите краставички.Таа е многу здрава и помага за цел список проблеми и болести. Одлична е за варењето на храната, за менструални грчеви. Помага да се регулира и нивото на шеќер во крвта. Го зајакнува имунитетот. Помага за слабеење. Може да го […]

Салати

Млечна салата со кисели краставички – три состојки и имате деликатес за секоја пригода

Направете млечна салата со супер вкус. Повеќе на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Главни јадења

Сос со кисели краставички – совршен прелив за месо

Направете сос со кисели краставички. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Чај за желудникот – нема да имате мака Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови Чај против слабокрвност Домашни чајни кекси Чај од шумска јагода Чај од леска – малкумина знаат колку лекува    

Видео, Салати

Главна ѕвезда во шпајзот: Проверено најдобар рецепт за кисели краставички

Проверено најдобар рецепт за кисели краставички! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе поврзани рецепти на Готви.Мк Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика Полнети тиквички по најдобар рецепт Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук […]

Салати

Крем салата со компир и кисели краставички – Царица на крем салатите

Вкусна крем салата со компири од која застанува здивот. Ова е рецептот:         Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Посна мимоза салата Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати […]