Tag: кисела зелка

Видео, Салати

Како да сочувате кисела зелка во текот на цела година – видео рецепт

Многу едноставно и лесно се спрема, кисела зелка ќе имате и преку лето, односно преку цела година.Потребни ви се измиени и исушени тегли од 1 кг, може и поголеми, како и капачиња. За овој начин на подготовка ќе ви треба и големо тенџере или лонец. Деталите за подготовка погледнете ги […]

Препораки

Храна за мозокот – Колку е здрава киселата зелка

Одамна се знае колку зелката е здрава и богата со витамин Ц, но киселата зелка која е неизбежен дел од зимската трпеза е навистина многу здрава и корисна.Нискокалорична и вкусна, има витамини А, Б12, Ц, Е и К во својот состав, како и важни минерали. Има и омега 3 масни […]

Главни јадења, Посно и веге, Предјадења

Посно: Кисела зелка со печурки

Вкусна чорба за посните денови… Добар апетит! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете […]

Видео, Салати

Рецепт како да ставите кисела зелка (Видео)

Направете вкусен подварок од зелка која сами сте ја закиселиле. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на […]

Главни јадења

Кисела зелка со грав

Совршена комбинација за вкусен ручек! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз […]

Предјадења

Царица на питите: Пита со мелено месо и кисела зелка

Направете вкусна пита со мелено месо и кисела зелка. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки […]

Предјадења

Брз појадок: Пита со готови кори и кисела зелка

Направете пита со кисела зелка.   Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб  

Видео, Главни јадења

Чекор по чекор: Како да зготвите кисела зелка (Видео)

Пробајте и уживајте во вкусниот ручек… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо […]

Предјадења

Мафини со кисела зелка – деликатесни залаци

Направете мафини со зелка, идеални за зимата и ладното време. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб

Салати

Брза кисела зелка од тегли: За 5 дена е готова и совршена

Нема веќе долго чекање… Повеќе поврзани рецепти на Готви.Мк Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика Полнети тиквички по најдобар рецепт Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење […]