Tag: кинеска

Главни јадења

Пилешко со брокула – одличен специјалитет од Кинеската кујна

Готвењето ручек е вистинска уметност. Gotvi.mk за денес ви препорачува да подготвите вкусен и здрав ручек со пилешко и брокула. Повеќе рецепти со пилешко месо тука На здравје! Поврзани вести на Gotvi.mk: Печени тиквички со пилешко и зеленчук Салата со рукола и пилешко Полнет ананас со ориз и пилешко Шпагети […]

Tips & Tricks, Главни јадења, Посно и веге, Предјадења, Ресторани

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

За сите љубители на кинеската кујна, Тоше открива неколку тајни како дома да подготвите неодолива брокула со печурки. Вкусот е ист како да ја јадеш во кинески ресторан, вели тој 🙂 Топ 10 Gotvi.mk рецепти со брокула тука Рецепт за пилешко со брокула тука Совет: Ојстер сосот е на база […]