Tag: Ким

Препораки

Земете шолја јогурт и ставете ким – почнувајте го денот вака

Ако сакате да топите килограми се што ви треба е евтиниот зачин – ким. Земете ким и ставете малку во јогурт, па испијте наутро. Вака ќе изгубите сало, килограми и обем. Здраво е и вкусно. Го убива лошиот холестерол и со тоа го штити и срцето. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: 10 […]

Препораки

Помага за голем проблем – кимот ќе ви помогне за сите тегоби со стомакот

Кимот е здрава намирница, има многу есенцијални масла, и многу помага. Се користи за добро варење на храната и за спречување на гасови и надуваност. Малку е познато дека се користи во многу козметички препарати за убавина и нега, како пасти за заби, сапуни, детергенти, креми и лосиони, дури и […]

Предјадења

Брзи и вкусни погачи со ким – утрото нека започне убаво

Направете вкусни погачи со ким. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот […]

Препораки

Сите го имаме дома а ретко го користиме: Овој зачин топи килограми и лечи се

Сите дома имаме ким, но ретко кој го употребува. Кимот со хранливите состојки го забрзува метаболизмот, и му помага на телото да ги отстрани мастите што побрзо.Го намалува апетитот и го симулира процесот на слабеење. Ги ослободува и радикалите од дигестивниот систем и го намалува нивото на лош холестерол. Многу […]

Препораки

Доаѓа пролетта, доаѓаат и алергиите: Помогнете си со намирници од кујната

Сите се радуваме на пролетта, периодот кога се цути и разеленува, но за жал и овој период си има маани, па така со него доаѓаат здодевните алергии.Еве како да си помогнете природно во домот, наместо а се труете со антибиотици. Користете масло од ким кое има силни имунолошки својства, и […]

Забава

ФОТО: Ким Кардашијан облечена – И тоа е можно

Досега како да навикнавме да ја гледаме познатата старлета Ким Кардашијан само во голи и провокативни изданија. Што би се рекло „повеќе соблечена, отколку облечена“. Но, ние направивме избор од неколку фотографии на Ким Кардашијан каде „ништо не се гледа“ 🙂 Happy Birthday to one of the most genuine funniest […]

Забава

ФОТО: Ким Кардашијан речиси гола на концертот на Канје

Ким Кардашијан, познатата старлета и сопруга на раперот Канје Вест повторно присуствуваше на негов концерт. Како и секогаш, со својата голотија успеа да го сврти целото внимание врз себе. Еве како изгледаше Ким: Tonight A photo posted by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on Sep 17, 2016 at 9:27pm PDT Повеќе вести […]

Повеќе

Ким Кардашијан направила 6.000 селфија – Погледнете кое и е едно од најдрагите

Познатата старлета Ким Кардашијан се пофали дека за време на летниот одмор направила, ни помалку, ни повеќе, туку неверојатно 6.000 селфија. И додека сите се шегуваат прашувајќи се колку ли траел нејзиниот одмор и дали воопшто видела нешто друго освен телефонот, Ве потсетуваме на едно нејзино селфи кое Ким го […]

Забава

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Ким Кардашијан повторно се фотографираше гола

Дел од познатите личности повеќе нема потреба да стравуваат од папараците. Тие самите многу почесто објавуваат разголени фотографии на социјалните медиуми. И така повторно доаѓаме до Ким Кардашијан 🙂 Еве што објави таа овојпат на Инстаграм: In all seriousness I'm going to be totally selfless for this one last post. […]

Забава

ФОТО: Ким Кардашијан и Норт Вест – Каква мајка, така облечена ќерка

На концертот на Кени Вест, неговата сопруга Ким Кардашија и нивната ќерка, Норт Вест се појавија идентично облечени. Единствената разлика беше во тоа што Норт носеше патичиња наместо штикли. Нормално, нели 🙂 „Јас и мојата мала копија“, напиша Ким под фотографијата која ја објави на Инстаграм. Погледнете како изгледеаа тие: […]