Tag: килограми

Повеќе

Напивка која го чисти телото и помага при слабеење

Здрава напивка за слабеење… Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети […]

Повеќе

Домашен сок кој пржи сало – Плус има супер вкус и многу е здрав

Ако и вие сакате да намалите некој килограм и да го стопите салото, ви треба моќен домашен сок. Ви требаат 1 јаболко, стапче цимет и 2 литри зовриена вода. Постапката е следна: Се става водата да врие, се става јаболкото убаво измиено и исечено на делови и циметот. Се вари […]

Повеќе

Напивка од која килограмите сами се топат

Вкусна напивка од која килограмите сами се топат! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Повеќе

Напивка која ги топи масните наслаги

Оваа напивка во комбинација со редовна физичка активност и тоа како помага во топењето на масните наслаги. Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја […]

Повеќе

Измешајте ги само овие 2 состојки и брзо ослабнете

Постојат состојки кои го забрзуваат губењето тежина и согоруваат калории, без голема жртва.Ви донесуваме рецепт од само 2 состојки кој ќе ви помогне побрзо да ослабнете. Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и […]

Препораки

Кога си легнуваме е многу важно за дебелеењето – Вака се накачуваат килограми и сало

Верувале или не, иако е помалку познато и времето кога легнуваме делува на тежината и варењето на храната. Според едно испитивање, оние кои легнуваат по 23. Часот повеќе јадат нездрава и брза храна, таа тешко е препработува и тие таложат килограми и сало. Оние кои легнуваат порано воедно и поздраво […]

Повеќе

Ќе имате рамен стомак како на манекенка – јадете ги овие намирници

Ако сакате да слабеете и да имате рамен стомак, се што ви треба се боровинки, малини, капини и јагоди. Богати се со влакна, помагаат за диета, и со нив внесувате минимално бактерии. Го подобруваат видот, помагаат и за рамнотежа, подобра меморија. Ја намалуваат и желбата за храна. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: […]

Препораки

Пијте го ова наутро – топи и 80% од салото

Има лесен и брз начин да стопите се што ќе изедете за празниците, кога сите малку се дебелееме. Во пола шолја вода ставете сок од еден лимон и лажиче сода, па пијте го ова наутро. Трга и 80 посто од салото. Смее да се пие секојдневно. Повеќе вести на Готви.мк: […]

Tips & Tricks

За две недели ќе ослабете 5 килограми: Девојките се колнат во овој трик за слабеење

Девојките кои се обиделе да ослабат велат дека содата многу им помогнала во тоа. Имено, за две седмици може да стопите и до пет килограми. Ви требаат 200 милилитри врела вода со 1 лажиче сода и шише во кое ќе ги ставите водата и содата. Ако не може да ја […]

Повеќе

Пијте го секое утро на празен стомак – нема да имате потреба од теретана

Се повеќе луѓе за жал имаат проблеми со брзиот начин на живот и нездравата и брза храна која накачува килограми. Ова е лесен и вкусен начин да ја вратите вашата линија во ред. Ви требаат 2 децилитри вода, 1 лимон и магдонос кои се мешаат. Се пие секој ден 6 […]