Tag: кивање

Препораки

Ако кивате и кашлате земете го овој лек од кујната – делува веднаш

Кога сме болни ни тече носот, но солзат очите и киваме, а тоа многу иритира. Може да се решите од растечениот нос веднаш со намирница од кујна. Земете рен, изрендајте едно лажиче од коренот и прелијте го со шолја топла вода. Ставете и мед. Измешајте и пијте до три пати […]